Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Szczepaniakiem

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej, które odbędzie się 11 października 2023 r. o godzinie 17:00 w ramach inicjatywy „Jestem ambasadorem Żywca” realizowanej w ramach projektu „Smart Żywiec – (r)ewolucja”. Tym razem będziemy mieli przyjemność gościć Grzegorza Szczepaniaka, doświadczonego przewodnika beskidzkiego i autora książki "Szlaki Żywca. Przewodnik po Żywcu i atrakcjach turystycznych miasta".

Podczas spotkania Grzegorz Szczepaniak podzieli się swoją pasją i wiedzą na temat Żywca – miasta, które ma nie tylko bogatą historię, ale także wiele ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych. Jego motto "Cudze chwalicie, swego nie znacie" z pewnością pobudzi naszą ciekawość i zachęci do bliższego poznania uroków naszego miasta.

W trakcie spotkania Grzegorz Szczepaniak opowie o historycznych ciekawostkach związanych z Komorowskimi, Habsburgami i rodziną Wazów. Dowiecie się także o miejscach nieoczywistych, które warto odwiedzić, oraz o potencjale turystycznym Żywca. Przekaże praktyczne wskazówki, gdzie się wybrać i co zobaczyć, aby odkryć miasto na nowo.

Spotkanie to nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy, ale także do bezpośredniej rozmowy z autorem.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, turystyki i lokalnej kultury na to inspirujące spotkanie z Grzegorzem Szczepaniakiem. Niech ta chwila stanie się okazją do odkrywania nieznanego i czerpania radości z własnego miejsca na mapie. Do zobaczenia w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej!